مزایای رنگ استخر ضد جلبک BERMOCOLL چیست؟

پوشش رنگ ضد آب, رنگ چوب ضد آب, رنگ ضد آب چوب, رنگ ضد رطوبت, رنگ های ضد آب,روش ضد اب كردن چوب, فروش رنگ ضد آب, قیمت چوب ضد آب, قیمت رنگ ضد آب, قیمت رنگ ضد آب چوب, قیمت رنگ های ضد آب, قیمت رنگ های ضد آب چوب, محافظت از چوب در برابر آب, محلول ضد آب کننده چوب
رنگ چوب | رنگ چوب ضد آب
نوامبر 23, 2018
انواع رنگ نما, بهترین رنگ نمای ساختمان, خرید رنگ مخصوص نما, رنگ نما, خرید رنگ نمای بیرونی ساختمان, رنگ نمای خارجی ساختمان, قیمت رنگ نمای خارجی ساختمان, قیمت رنگ نمای ساختمان, کاتالوگ رنگ ساختمان, لیست قیمت رنگ, نمایندگی رنگ, نمونه رنگ ساختمان
رنگ نمای ساختمان رنگ مخصوص نمای سیمانی ساختمان
نوامبر 23, 2018

دسترسی سریع به مطالب

رنگ استخر یکی از انواع رنگ های مقاوم در برابر آب است که در محیط های مرطوب که دائماً با آب و بخار آب سروکار دارند مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که از نام رنگ استخر پیداست، از این رنگ ضد جلبک برای پوشش دیواره ها و کف استخر استفاده می شود. رنگ استخر با ایجاد پوشش ضد آب تجهیزات و فضای استخر را در برابر جذب رطوبت و آب مقاوم می کند.

یکی از راه‌های ایجاد پوشش‌ در استخر، استفاده از رنگ های ضد آب است. کف و دیواره‌ی استخرها ازجمله حساس‌ترین قسمت های استخر هستند که دائماً با آب در تماس هستند و برای افزایش طول عمر آن‌ها می‌بایست تدابیری اندیشیده شود. استفاده از رنگ‌های مخصوص استخر جهت رسیدن به این هدف توصیه می‌شود.

رنگ استخر,خرید رنگ استخر,رنگ استخری ضد جلبک,رنگ استخری نانو,رنگ استخری ضد آب,فروش رنگ استخری,قیمت رنگ استخری,قیمت انواع رنگ استخری,قیمت رنگ مخصوص استخر,رنگ استخر برموکول,

 نکات مهم برای اجرا رنگ استخر

 استخرها از زیر سازی های مختلفی تشکیل شده‌اند. معمولاً جنس بدنه و کف استخرها از سیمان است. بعد از اتمام سطح نهایی استخر را ساب می‌زنند تا مسطح شود و رنگ کاملاً روی استخر خود را نشان دهد. هر چه ساب استخر بهتر اجرا شود، رنگ خود را بهتر نشان می‌دهد. برای پوشاندن ضعف‌ها و خطاهای مربوط به ساخت استخر بهتر است از رنگ ماستیک استفاده نمایید.

اگر استخر رنگ نشده باشد یا به اصطلاح خام باشد باید در انتخاب رنگ استخر و کیفیت آن بسیار توجه داشته باشید. زیرا رنگ استخر آخرین لایه‌ی اجرا شده است و موجب زیبایی سازه می شود. همچنین اگر رنگ با کیفیت و مناسب استخر نباشد بعد از مدت کمی به دلیل برخورد زیاد با آب پوسته پوسته می‌شود و گاهی حتی بتن استخر به صورت قاشقی شکل تخریب می‌شود و هزینه و خسارت مالی زیادی در پیش خواهد داشت.

اگر استخر از قبل رنگ شده باشد و دچار شکست‌های قاشقی یا رنگ پوسته پوسته شده باشد، باید ابتدا سطح استخر را سندبلاست کنید و ب کاملاً استخر را بشویید و بعد از آن رنگ مورد نظر را اجرا کنید.

به دلیل متراکم بودن رنگ و پوشش بالا نیازی به اعمال رنگ به صورت چندلایه نیست.

عملکرد رنگ استخر ضد جلبک چگونه است؟

در استخر ها برای جلوگیری از رشد خزه و جلبک و میکروارگانیسم‌های زنده که به سطوح استخر می چسبند، از رنگ استخر ضد جلبک استفاده می شود. این جلبک ها به سطح سیمان و بتن چسبیده و رشد می کنند. جلبک ها ضمن تغذیه اکسیژن آب موجب بدبو شدن و گندیدگی آب استخر می‌گردند.

استفاده از رنگ استخری به عنوان پوشش دکوراتیو استخر امری عمومی و اقتصادی‌ترین روش آب‌بندی استخر است. انتخاب رنگ استخری مناسب با پایه شیمیایی همگن با زیر کار استخر بسیار حائز اهمیت است .

مزیت رنگ استخر ضد آب چیست؟

 • توجیه اقتصادی به دلیل طول عمر بالا
 • پوشش و سرعت اجرایی بالا و حذف حلال مضر مصرفی حین اجرا
 • فاقد حلال‌های سمی و مضر برای انسان و محیط زیست
 • کاملاً بهداشتی و بدون بو
 • قابل اجرا با روش‌های سنتی مانند قلم ‌مو، غلتک و پیستوله
 • مقاومت به آب بسیار عالی (Water Resistance)
 • قابلیت پرکردن ترک‌های سطحی بتون و سیمان (Crack Covering)
 • ترمیم پذیری آسان
 • مقاومت به خزه، جلبک و دیگر میکروارگانیسم‌ها
 • بدون بو و عوارض شیمیایی و ضدخزه، جلبک و باکتری
 • غیرقابل اشتعال و سازگار با محیط زیست
 • مقاوم در برابر مواد شوینده، اسیدی و قلیایی

آموزش اجرای رنگ استخر

ابتدا سطح استخر را بشویید و کاملاً تمیز کنید. بعد از خشک شدن استخر، رنگ را به صورت تک لایه و با غلتک اجرا کنید و به مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت بعد اجرای رنگ در استخر آب نریزید. بعد از خشک شدن رنگ می‌توانید از استخر استفاده کنید.

مشخصات رنگ مناسب برای استخر

مقاوم در برابر رطوبت

تست مقاومتی در برابر آب جوش

مقاوم در برابر نور خورشید

اعمال تک لایه

رنگ استخر,خرید رنگ استخر,رنگ استخری ضد جلبک,رنگ استخری نانو,رنگ استخری ضد آب,فروش رنگ استخری,قیمت رنگ استخری,قیمت انواع رنگ استخری,قیمت رنگ مخصوص استخر,رنگ استخر برموکول,

ویژگی‌های منحصر به فرد رنگ استخر برموکول BERMOCOLL

رنگ برموکول در واقع یک مدل ماستیک ضد آب هست که بعد از اعمال رنگ بر روی سطح به میزان جذب در بتن از ۱ میلی‌متر تا ۲ میلی‌متر منبسط می‌شود و با پر کردن منافذ سطح بتن علاوه بر ضد آب سازی سازه باعث ایجاد لایه یک نواخت بر روی سطح می‌شود. از دیگر ویژگی های این رنگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چسبندگی بالا بر روی سطوح بتنی، آجری و سیمانی
 • مقاومت مناسب در برابر ضربه و سایش
 • مقاومت در برابر محیط‌های آبی
 • زمان خشک شدن مناسب
 • قدرت پوشش عالی
 • مقاومت در برابر اشعه خورشید و نور ماوراءبنفش
 • تحمل دمایی بین -۶۰ درجه الی +۳۵۰ درجه سانتی‌گراد
 • مقاوم در برابر اشعه UV خورشید و گاز CO2
 • فناوری شده با تکنولوژی نانو و دارای نفوذپذیری بسیار بالا در تمامی سطوح
 • سادگی در اجرا و بالا رفتن عمر عملیات ایزولاسیون
 • این موارد ضدخزه، جلبک و باکتری بوده و در بهداشت محیط کاملاً مؤثر است.

رنگ استخر,خرید رنگ استخر,رنگ استخری ضد جلبک,رنگ استخری نانو,رنگ استخری ضد آب,فروش رنگ استخری,قیمت رنگ استخری,قیمت انواع رنگ استخری,قیمت رنگ مخصوص استخر,رنگ استخر برموکول,

کاربرد رنگ استخر برموکول

 • استخرهای خانگی سرپوشیده
 • استخرهای روباز ویلاها
 • استخرهای نگهداری آبزیان
 • سونا، جکوزی

مزایای خرید رنگ استخر نانو

ایزولاسیون رطوبتی کامل کف و دیواره‌ها

دوام و پایداری بالا

مقاوم در برابر قارچ و کپک

عدم نیاز به استفاده ازعایق‌های قیری

مقاوم در برابر فشار آب بالا

رنگ استخر,خرید رنگ استخر,رنگ استخری ضد جلبک,رنگ استخری نانو,رنگ استخری ضد آب,فروش رنگ استخری,قیمت رنگ استخری,قیمت انواع رنگ استخری,قیمت رنگ مخصوص استخر,رنگ استخر برموکول,

رنگ استخر نانو

رنگ استخری نانو  اقتصادی‌ترین رنگ استخری موجود در بازار مصرف می‌باشد. مقدار مصرف بسیار پائین این نوع رنگ استخری و پایین بودن هزینه مواد اولیه و دستمزد اجرا و همچنین آسان بودن روش اجرا و قابل استفاده بودن سریع آن برای پیمانکاران ساخت استخر بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

رنگ استخری نانو در هنگام استفاده سطحی کاملاً براق و یکدست ایجاد می‌نماید، که این فیلم تشکیل شده در شرایط سخت محیطی کاملاً مقاوم و بسیار منعطف عمل می‌نماید.

با توجه به ایجاد لایه نازک توسط رنگ استخر نانو حتماً باید زیر آینه کار قبلاً ترسیم شده باشد و یا هنگام ساخت استخر و مرحله سیمان کاری از ماله آهنی یا استیل جهت صاف و صیقلی نمودن سطح استفاده می‌شود.

رنگ استخری نانو در تقابل فشارات آب بسیار مقاوم بوده و سریع قابل‌ترمیم می‌باشد.

استفاده از انواع ابزارهای رنگ آمیزی استخر هنگام استفاده از رنگ استخر نانو مجاز می‌باشد ولی بهترین روش اجرا استفاده از قلم موی بزرگ رنگ آمیزی می‌باشد.

رنگ استخری نانو هیچ تعارضی با زیر آیند سیمان نداشته و بسیار محکم و باقدرت چسبندگی بالا به سطوح سیمانی و بتنی گیرایش دارد.

یکی از بزرگ‌ترین مزیت رنگ استخری نانو طیف گسترده انواع رنگ‌ها جهت استفاده در انواع سازه‌های هیدرولیکی می‌باشد.

این خصوصیت قابل توجه معماران و آرشیتکت های معماری بوده و آزادی عمل بیشتری در انتخاب رنگ‌های متنوع در اختیار خواهند داشت.

عدم استفاده از حلال‌ها و مواد شیمیایی مضر در ساخت رنگ استخر نانو باعث شده که بیشترین سهم استفاده در آن مختص به رنگ آمیزی استخرهای پرورش ماهی باشد.

سرعت عمل و آسان بودن روش استفاده آن باعث شدن هنگام انتقال ماهی‌ها به حوضچه‌ها و استخرهای سیمانی با رعایت بالاترین سطح استاندارد و ایمنی انجام پذیرد.

رنگ استخر,خرید رنگ استخر,رنگ استخری ضد جلبک,رنگ استخری نانو,رنگ استخری ضد آب,فروش رنگ استخری,قیمت رنگ استخری,قیمت انواع رنگ استخری,قیمت رنگ مخصوص استخر,رنگ استخر برموکول,

رنگ آمیزی استخر نانو رنگ

مصرف رنگ استخری نانو حتماً باید در خشک‌ترین زمان و حالت زیر آیند سیمانی انجام پذیرد، چرا که پلیمرهای موجود در رنگ استخری نانو پلیمری به رطوبت نداشته و بهترین حالت خشک شدن رنگ استخری نانو پلیمر توسط نور خورشید و گرما و باد می‌باشد.

 

سوالات متداول رنگ استخری برموکول

ماستیک یک مدل از رنگ میباشد که دارای ویسکوزیته بالا میباشد و این امر باعث میشود که ماستیک برموکول گزینه مناسبی برای استفاده در سازه های بتنی باشد.

یکی از مشکلات رنگ های پایه اکریلیک ( پایه آب ) در ایران ثابت بودن رنگ های استخری میباشد و تنها در یک فام تولید شده اند . اما در رنگ های برموکول استخری شما میتوانید فام های مختلف را با توجه به معماری و عمق استخر انتخاب کنید

شرایطی مانند PH آب و عمق استخر و همچنین شرایط آب و هوایی استخر در عمر رنگ بر روی سازه تاثیر مستقیم دارد اما با توجه به شرایط چهار فصل ایران حداقل ماندگاری ۸-۱۰ سال پیش بینی میشود.

برای اجرای رنگ استخری برموکول زیر سازی بسیار مهم و تاثیر گذار در پرتی رنگ دارد دقت کنید که هرچه زیر سازی مسطح تر باشد رنگ کمتری استفاده میشود اما برای رنگ آمیزی نیاز به استفاده از پرایمر نیست .
برای اجرای رنگ میتوانید از غلطک یا قلم استفاده کنید و بدون نیاز به حلال بر روی سطح اعمال کنید این درحالی است که استخر بتنی شما حداقل سی روز باز بتن ریزی آن و ۴۸ ساعت از شست و شوی آن گذشته باشد.

زمان آبگیری حداقل میبایست ۷۲ ساعت بعد از رنگ آمیزی انجام شود. بدیهی است که پیش بینی آب و هوا و تعیین زمان رنگ آمیزی تا زمان آبگیری امر مهمی است.