ضد آب برد الکتریکی | ضد آب کننده مدار الکتریکی

ضد بخار و ضد مه نانو شیشه, ضد بخار کردن شیشه، خرید ضد بخار, خرید ضد مه شیشه, نانو شیشه,
ضد بخار و ضد مه نانو شیشه
تیر ۲۴, ۱۳۹۸
ساخت قالب رزین سیلیکونی, فروش قالب رزین سیلیکونی, آموزش ساخت قالب رزین سیلیکونی, رزین سیلیکونی, انواع رزین سیلیکونی, خرید رزین سیلیکونی, سیلیکون, قالب سیلیکون, سیلیکون چیست, خواص سیلیکون, نوار سیلیکون نسوز
فروش و آموزش ساخت قالب رزین سیلیکونی
تیر ۲۹, ۱۳۹۸

مدار به معنای هر بستر و مسیری است که می‌تواند جریان الکتریکی را از خود عبور دهد، به بیان بهتر، مدارها می‌توانند ساختاری از رساناها و عناصر نیمه هادی و نیمه رسانا باشند که مسیر عبور جریان الکتریکی تعریف می‌شوند.

برد الکتریکی یکی از دشمنان سرسخت لوازم و ابزار الکترونیکی آب و رطوبت می‌باشد و با نفوذ آب داخل آن‌ها دچار صدماتی مانند سوختن یا حتی خطر برق گرفتگی برای استفاده کننده از آن را دارد.

برای همین اکثر سازندگان لوازم الکترونیکی برای کمتر صدمه دیدن لوازم راه‌های برای جلوگیری از نفوذ آب داخل دستگاه را امتحان کرده و در محصولات خود به کار می‌برند.

 

مدار الکتریکی

از به هم پیوستن قطعات الکتریکی غیرفعال (مقاومت، خازن، القاگر، لامپ، دیود و …) یا قطعات فعال (ترانزیستور و …)، یا ترکیبی از آن دو پدید می‌آید، چنان‌که دست‌کم یک مسیر بسته را ایجاد کنند تا جریان الکتریکی بتواند در این مسیر بسته جاری شود.

اگر قطعات تشکیل دهنده مدار، الکتریکی باشند، مدار الکتریکی نامیده می‌شود و اگر برخی از قطعات، الکتریکی و برخی الکترونیکی باشند، مدار الکترونیکی است.

 مدار یک حلقه بسته شامل یک منبع انرژی الکتریکی (مثل باتری) و یک مصرف کننده یا بار (مانند یک لامپ) است.

هر مدار باید نوعی بار داشته باشد. همه انرژی الکتریکی در یک مدار باید به وسیله بار مورد استفاده قرار گیرد. بار، انرژی الکتریکی را به شکل دیگری از انرژی تبدیل می‌کند، یک مدار بدون بار، مدار کوتاه نامیده می‌شود.

در یک مدار کوتاه، منبع قدرت همه قدرت خود را از میان سیم‌ها مصرف می‌کند و این قدرت به خودش برمی گردد و یا سیم‌ها ذوب می‌شوند (اگر خوش شانس باشیم)، یا باتری منفجر می‌شود و یا حادثه خطرناک دیگری رخ می‌دهد.

در زیر یک مدار بسیار ساده متشکل از یک لامپ، یک کلید و یک باتری را می‌بینید. انرژی الکتریکی حاصل از باتری به وسیله لامپ به انرژی نورانی و گرمایی تبدیل می‌شود.

 

زرین ضد آب برد الکتریکی, ضد آب برد الکتریکی, خرید ضد آب کننده برد الکتریکی, ضد آب کننده برد, ضد آب کننده مدار الکتریکی

 

برد الکتریکی

یک منبع تغذیه مانند باتری یا مولد

سیم‌ها یا نوارهای ارتباط دهندهٔ مدار که از یک مادهٔ رسانای الکتریسیته خوب مانند مس ساخته می‌شوند.

قطعات مداری همچون خازن و مقاومت و …

 

ضدآب‌ برد الکتریکی

ضدآب‌ برد الکتریکی روندی است که در طی آن یک جسم یا سطح، ضدآب یا مقاوم در برابر آب می‌شود، به‌طوری‌که حالت و خاصیت آن در برابر آب یا مقاومت در برابر ورود آب تحت شرایط مشخص نسبتاً بدون تغییر باقی می‌ماند.

از این روند می‌توان در محیط‌های مرطوب یا در عمق مشخصی از آب برای ضدآب سازی سطوح مختلف استفاده کرد.

مقاوم در برابر آب و ضدآب اغلب به نفوذ آب در حالت مایع و احتمالاً تحت فشار اشاره می‌کند، در حالی که مقاوم در برابر رطوبت اشاره به مقاومت در برابر رطوبت یا نم می‌کند و جسم یا سطحی که مقاوم در برابر رطوبت یا ضد رطوبت می‌باشد امکان دارد ضدآب یا مقاوم در برابر آب نباشد.

نفوذ بخار آب از طریق یک ماده یا ساختار به عنوان یک نرخ انتقال بخار رطوبت گزارش شده است.

 

زرین ضد آب برد الکتریکی, ضد آب برد الکتریکی, خرید ضد آب کننده برد الکتریکی, ضد آب کننده برد, ضد آب کننده مدار الکتریکی

 

ضد آب برد

اصطلاح ضد آب به صورت کلی معنایی بسیار گسترده دارد و برای محصولات گوناگونی از ساعت و تلفن همراه گرفته تا لباس‌های غواصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اصطلاح می‌تواند در مورد طیف وسیعی از محصولات مورد استفاده قرار گیرد.

درواقع نمی‌توان هیچ پوششی را به طور مطلق در مقابل آب نفوذ ناپذیر دانست؛ اما می‌توان درجه مقاومت آن‌ها در مقابل نفوذ آب را بررسی کرد.
در دوربین های مدار بسته این مقاومت از طریق استاندارد IP مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این استاندارد مشخص می‌کند هر پوشش تا چه اندازه‌ای می‌تواند در مقابل نفوذ آب محافظت شود.

دوربین‌های ضد آب به طور عمومی IP بالاتر از ۶۵ دارند. پوششی با این درجه از مقاومت می‌تواند از نفوذ آب باران به دوربین جلوگیری کند.

دوربین‌های مداربسته ضد آب مانند دوربین‌های تخصصی فیلم برداری زیر آب که معمولاً در ساخت مستندهای زیر دریا مورد استفاده نمی‌توانند در آب معلق بمانند؛ اما این دوربین‌ها در مقابل آب باران و حتی شستشو از اطراف مقاوم هستند.
استاندارد ingress protection IP)) یک استاندارد بین‌المللی برای تعیین مقاومت تجهیزات الکتریکی در مقابل نفوذ ذرات خارجی و آب است.
سیستم درجه بندی IP از همین حروف به همراه یک عدد دو رقمی تشکیل شده است. هر یک از این ارقام نشان دهنده میزان مقاومت دستگاه در مقابل یک عامل است. رقم اول (سمت راست) حفاظت در مقابل ورود اجسام خارجی به بدنه را نشان می‌دهد.

رقم دوم (سمت چپ) حفاظت در مقابل ورود مواد مایع مانند آب به بدنه را نشان می‌دهد.

دوربین‌های مداربسته‌ای‌ای که IP67 دارند دارای نفوذ پذیری بسیار بالایی هستند و حتی این دوربین‌های را می‌توان در آب غوطه‌ور کرد بدون اینکه آسیبی ببینند.

 

 

برای خرید ضد آب کننده مدار الکتریکی و کسب اطلاعات بیشتر  تماس بگیرید.