فروش و آموزش ساخت قالب رزین سیلیکونی

زرین ضد آب برد الکتریکی, ضد آب برد الکتریکی, خرید ضد آب کننده برد الکتریکی, ضد آب کننده برد, ضد آب کننده مدار الکتریکی
ضد آب برد الکتریکی | ضد آب کننده مدار الکتریکی
تیر ۲۵, ۱۳۹۸
آموزش رنگ کاری کروم آینه رنگ استیل آبکاری, کاربرد رنگ استیل آبکاری در خودرو, کاربرد رنگ کاری کروم, خرید رنگ کروم, خرید رنگ استیل, فروش رنگ کروم, فروش رنگ کروم آینه ای، رنگ استیل, رنگ آینه ای
آموزش رنگ کاری کروم آینه رنگ استیل آبکاری
تیر ۳۰, ۱۳۹۸

قالب رزین و یا سیلکونی یک نوع از قالب‌های بسیار نرم و منعطف می‌باشد که کاربردهای مختلفی دارد و معمولاً کاربرد آن را در آشپزی و شیرینی پزی و تهیه دسر مشاهده نموده‌ایم.

اما اگر می‌خواهید با استفاده از رزین زیورآلات تهیه نمایید نیاز به قالب مخصوص رزیـن و یا سیلیکونی دارید که بدون هیچ مشکلی و با کمترین زحمت این قالب‌های آماده را می‌توانید تهیه نمایید و از اشکال آن برای قالب گیری رزین‌های خود استفاده نمایید همچنین در ساخت زیورآلات، داخل رزین‌ها می‌توانید ترکیبی از رنگ‌ها و یا مورادی مانند اکلیل و گل‌های خشک و تکه‌هایی از ورقه‌های طلایی و نقره‌ای را اضافه نمایید که پس از خشک شدن این ماده خواهید دید زیورآلات ساخته دست شما زیبا و بی نظیر هستند.

همچنین قالب‌های لاتکسی و سیلیکونی دارای اشکال مختلف هستند که کار دست شما را بسیار زیباتر نشان می‌دهد اشکالی مانند قلب و ستاره و شکوفه و ماه و غیره.

حتی می‌توانید تکه‌هایی زیبا و کوچک را مانند وسایل تزیینی برای خود بسازید و بر روی میز خود قرار دهید و یا هدیه‌های کوچک و زیبا برای دوستان خود تهیه نمایید مانند ساخت جعبه‌های جواهر و یا انگشتر و زیورآلات و لوازم تزیینی دیگر.

قالب سیلیکونی برای ساخت زیور آلات

برای کار قالب گیری در ساخت زیورآلات رزینی از قالب‌های سیلیکونی استفاده می‌شود.

قالب‌های سیلیکونی در شکل‌هایی مانند مربع، دایره مستطیل و انواع گل‌ها و ستاره‌ها وجود دارند همچنین برای انگشتر رزینی و دستبندهای رزینی نیز نوع دیگری از قالب‌های سیلیکونی که به صورت استوانه میان تهی هستند استفاده می‌شوند هرچقدر رنگ قالب سیلیکونی شفاف‌تر باشد نشان دهنده کیفیت بهتر قالب سیلیکونی است و درنهایت بدلیجات رزینی با کیفیت‌تری خواهید داشت.

 

ساخت قالب رزین سیلیکونی, فروش قالب رزین سیلیکونی, آموزش ساخت قالب رزین سیلیکونی, رزین سیلیکونی, انواع رزین سیلیکونی, خرید رزین سیلیکونی, سیلیکون, قالب سیلیکون, سیلیکون چیست, خواص سیلیکون, نوار سیلیکون نسوز

 

سیلیکون چیست؟

سیلیکون نوعی پلیمر مصنوعی است که یک ماده‌ی کوچک‌تر، از واحدهای شیمیایی تکرار شونده، به نام مونومرها است که در زنجیره‌های طولانی به یکدیگر پیوند خورده‌اند.

سیلیکون شامل یک سیلیکون اکسیژن پایداری است با زنجیرهای جانبی که شامل هیدروژن و یا گروه‌های هیدروکربنی متصل به اتم سیلیکون است.

از آنجا که ستون آن کربن ندارد، سیلیکون به عنوان یک پلیمر معدنی نیز محسوب می‌شود که با بسیاری از بسپارهای آلی با ستون‌های تشکیل شده از کربن متفاوت است.

پیوندهای سیلیکون و اکسیژن در ستون‌های سیلیکونی بسیار پایدار هستند و بسیار قوی‌تر از رشته‌های کربن‌ موجود در پلیمر های دیگر به یکدیگر پیوند خورده‌اند.

زنجیرهای جانبی سیلیکون، پلیمر هیدروفوبیک (آب گریزی) ایجاد می‌کنند که آن‌ها را برای کاربردهایی که نیاز به دفع آب است مفید می‌سازد.

زنجیرهای جانبی که اغلب متشکل از گروه‌های متیل هستند، نیز واکنش با سایر مواد شیمیایی را دشوار ساخته و مانع چسبیدن به بسیاری از سطوح می‌شود. این خواص را می‌توان با تغییر گروه‌های شیمیایی متصل به ستون‌های سیلیکون اکسیژن تنظیم کرد.

 

خواص سیلیکون

سیلیکون‌ها چسبندگی بسیار خوبی دارند و برخی به‌طور طبیعی، چسب می‌باشند.

سیلیکون‌ها بهترین رهاساز قالبی هستند. روغن سیلیکون به‌عنوان رهاساز قالب بکار می‌رود، اما ممکن است روی جسم قالب‌گیری شده منتقل شود و رنگ آمیزی را دشوار کند.

مقاومت سیلیکون‌ها در برابر شرایط جوی بسیار خوب است، نور فرابنفش، ازن، آب و … حتی برای مدت ده سال هم بر روی آن‌ها بی‌اثرند.

قارچ‌ها می‌توانند روی لاستیک‌های سیلیکون رشد کنند؛ اما با شوینده‌های قوی از بین می‌روند، در فرمول بندی‌های جدید، سیلیکون‌های مقاوم در برابر قارچ هم تولید می‌شوند.

 

انواع سیلیکون

– لاستیک سیلیکون یا سیلیکون لاستیکی (در قالب گیری و قالب‌ریزی از این نوع سیلیکون استفاده می‌شود)
– روغن سیلیکون
– گریس سیلیکون
– رزین سیلیکون
– سیلیکون درزگیری

 

ساخت قالب رزین سیلیکونی, فروش قالب رزین سیلیکونی, آموزش ساخت قالب رزین سیلیکونی, رزین سیلیکونی, انواع رزین سیلیکونی, خرید رزین سیلیکونی, سیلیکون, قالب سیلیکون, سیلیکون چیست, خواص سیلیکون, نوار سیلیکون نسوز

 

ویژگی‌های قالب رزین سیلیکونی

این سیلیکون‌ها از بسپارش انواع سیلان‌ها و سیلوکسان ها به دست می‌آیند، با اینکه گران‌اند ولی مقاومت قابل توجه آن‌ها در برابر گرما به استفاده منحصر از این لاستیک‌ها در مصارف دمای بالا منجر می‌شود.

زنجیر این ترکیبات یک در میان از سیلسیم و اکسیژن درست شده و فاقد کربن است، ترکیبات سیلیکون‌ها و مشتقات آن‌ها از نظر تنوع خواص غیر عادیشان شاخص‌اند، مثل حل پذیری در حلال‌های آلی، حل ناپذیری در آب و الکل‌ها، پایداری گرمایی،

بی‌اثری شیمیایی، خواص بالای دی‌الکتریک، اشتعال پذیری نسبتاً پایین، گرانروی کم در درصد بالای رزین، تغییر اندک گرانروی با دما و عدم سمیت.

به دلیل همین خواص، ترکیبات سیلیکون‌ها به عنوان سیال هیدرولیک و انتقال گرما، روان کننده و گریس، درزگیر برای مصارف برقی، رزین‌های لایه کاری و پوشش و لعاب مقاوم در دمای بالا، لاستیک سیلیکون‌ها، ترکیبات آبگریز، واکس‌ها و مواد صیقل‌کاری قابل استفاده‌اند.

بیشترین مصرف لاستیک‌های سیلیکون‌ها در صنایع هوافضا است که از آن‌ها در دستگاه‌های یخ نزن، واشر، سپرهای فرسابی و مصارف مشابه که مسئله دما مطرح است استفاده می‌شود.

 

ویژگی‌های نوار سیلیکون نسوز

کاملاً بهداشتی و بدون ضرر برای بدن انسان

مقاومت بسیار بالا در برابر اسیدها و قلیایی ها

نقطه ذوب بالا

عایق برق خوب با ۵۰۰ v/mil مقاومت

قابلیت آب بندی بسیار خوب

 

برای اطلاعات تکمیلی محصول “رزین اپوکسی شفاف” بر روی لینک زیر کیلیک کنید :

رزین اپوکسی شفاف و قالب سیلیکونی 

 

 

برای خرید قالب رزین سیلیکونی و کسب اطلاعات بیشتر  تماس بگیرید.