آموزش رنگ کاری کروم آینه رنگ استیل آبکاری

ساخت قالب رزین سیلیکونی, فروش قالب رزین سیلیکونی, آموزش ساخت قالب رزین سیلیکونی, رزین سیلیکونی, انواع رزین سیلیکونی, خرید رزین سیلیکونی, سیلیکون, قالب سیلیکون, سیلیکون چیست, خواص سیلیکون, نوار سیلیکون نسوز
فروش و آموزش ساخت قالب رزین سیلیکونی
تیر ۲۹, ۱۳۹۸
رزین پلی یورتان, رزین پلی اورتان تک جزئی, رزین پلی اورتان دو جزئی, کاربرد پلی یورتان, کاربرد پلی یورتان تک جزئی, کاربرد پلی یورتان دو جزئی, خرید رزین پلی یورتان, فروش رزین پلی یورتان, فروش پلی یورتان پایه آب, فروش رزین پلی یورتان پایه آب
خرید رزین پلی یورتان | رزین پلی اورتان تک جزئی و دو جزئی
مرداد ۱, ۱۳۹۸

خوردگی فرایندی است که در طی آن، فلز از طریق واکنش الکتروشیمیایی با محیط اطرافش در مجاورت رطوبت (آب) به عنوان الکترولیت، در نقش قطب خورده شونده و یا آند الکترون خود را از دست داده و سطحش به مرور زمان خورده شده و از بین می‌رود؛ بنابراین می‌توان گفت که انتقال الکترون بین فلز و محیط اطرافش عامل اصلی خوردگی است.

آبکاری

آبکاری electroplating فرایند روکش دهی فلزی (Plating) است که با احیا کاتیون به وسیلهٔ جریان الکتریکی و نشاندن آن به‌صورت یک لایه روی ماده‌ای دیگر مانند فلز است.

این فرایند برای افزایش ویژگی‌هایی مانند مقاومت در برابر سایش و خوردگی یا برای اهداف تزئینی به کار می‌رود.

 

کاربرد رنگ کاری کروم

یکی از کاربردهای اساسی آبکاری در زیبا سازی سطح فلزات است. به علت نرم بودن فلزات گران بهایی مانند طلا از آن نمی‌توان در بخش‌های مقاومتی سازه‌ها استفاده کرد.

برای لوکس سازی و زیبا کاری از آبکاری طلا بر این قسمت‌ها استفاده می‌کنند. همچنین در ساخت و تزیین ساعت به‌وفور از این فرایند برای زیبا سازی استفاده می‌شود.

 

کاربرد رنگ استیل آبکاری در خودرو

از نمونه زیبا سازی توسط آبکاری به آبکاری در طراحی بدنه خودروها می‌توان اشاره کرد. اگرچه استفاده از کروم در بدنه ماشین به علت استفاده از خواص ضد سایشی این ماده هست؛ ولی امروزه پوشش کروم از جاذبه دیداری بین طرفداران خودرو برخوردار است و از این رو درخواست مشتریان برای این پوشش بر روی خودرو خود به جهت زیبایی است.

از جمله اقداماتی دیگر که در صنعت خودرو برای طراحی ماشین‌های لوکس و سفارشی می‌شود، آبکاری بدنه ماشین با طلا است.

 

آموزش رنگ کاری کروم آینه رنگ استیل آبکاری, کاربرد رنگ استیل آبکاری در خودرو, کاربرد رنگ کاری کروم, خرید رنگ کروم, خرید رنگ استیل, فروش رنگ کروم, فروش رنگ کروم آینه ای، رنگ استیل, رنگ آینه ای

 

کروم

کروم یکی از عناصر جدول تناوبی  است که دارای نشان Cr و عدد اتمی ۲۴ است. کروم یا کرومیوم فلزی سخت، براق و به رنگ خاکستری فلزی با جلا پذیری بالا و نقطه جوش بالا و مقاومت قابل توجه در برابر زنگ زدگی و تیرگی است.

موارد استفاده از کروم

در متالورژی برای مقاوم کردن در مقابل پوسیدگی و در براقی نهایی به‌عنوان یک جزء در آلیاژها، مثلاً در فولاد ضدزنگ در آب کاری با کروم در آلومینیوم آنادایز به عنوان یک کاتالیزور از کرومیت برای ساخت قالب‌های پخت آجر استفاده می‌شود. نمک‌های کروم باعث سبز شدن رنگ شیشه می‌شوند. کرومات‌ها و اکسیدها در رنگ مو و رنگ‌های معمولی به کار می‌روند.

آموزش رنگ کاری کروم در چند مرحله انجام می‌شود که در ادامه مطلب آموزش داده خواهد شد

 

مرحله پرایمر

در مرحله اول، زیر سازی سطح مورد نظر برای آب بکاری را انجام می‌دهیم که سطح آمادهٔ آبکاری شود، برای زیر سازی سطوح فلزی، چوبی و پلاستیک پلی استر از پرایمر مخصوص همان سطوح استفاده می‌کنیم و برای سطوح کاملاً براق مانند شیشه و سرامیک بدون نیاز به زیر سازی مرحله آبکاری را انجام می‌شود.

 

مرحله اکتیو

در مرحله دوم، سطح را برای آبکاری اکتیو می‌کنیم، این مرحله با پاشش اکتیواتور انجام می‌شود و بعد از آن جسم را با آب مقطر کاملاً شستشو می‌دهیم.

مرحله کوتینگ ( پوشش دهی )

در مرحله آخر، آبکاری را انجام می‌دهیم و به سطح آبکاری شده یک لایه محافظ اسپری می‌کنیم.

مواد آبکاری یون‌های مثبت و منفی یا کاتد و آند ساخته شده‌اند و پس از انجام واکنش لازم بر روی سطوح مورد نظر قرار می‌گیرند. فانتاکروم از جمله موادی محسوب می‌شود که برای انجام آبکاری بروی سطوح آینه کاری شده و صیقلی نیز کاربرد دارد.

طیف‌های رنگی فانتاکروم در آبکاری طلا و انواع جواهرات به صورت رویه‌ها و پوشش‌های مختلفی از قبیل رنگ‌های آبی، قرمز، بنفش و طلایی خودنمایی می‌کند.

برای مشاهده اطلاعات تکمیلی محصول رنگ کروم استیل و رنگ آبکاری روی لینک زیر کلیک کنید:

رنگ کروم استیل و آموزش آبکاری

 

برای خرید رنگ کاری کروم آینه و رنگ استیل و کسب اطلاعات بیشتر  تماس بگیرید.