خرید رزین پلی یورتان | رزین پلی اورتان تک جزئی و دو جزئی

آموزش رنگ کاری کروم آینه رنگ استیل آبکاری, کاربرد رنگ استیل آبکاری در خودرو, کاربرد رنگ کاری کروم, خرید رنگ کروم, خرید رنگ استیل, فروش رنگ کروم, فروش رنگ کروم آینه ای، رنگ استیل, رنگ آینه ای
آموزش رنگ کاری کروم آینه رنگ استیل آبکاری
تیر ۳۰, ۱۳۹۸
روغن ظروف چوب , روغن گیاهی چوب , روغن چوب , روغن اسباب بازی , رنگ چوب , روغن چوب ویتال
روغن گیاهی چوب ویتال معرفی و نحوه اعمال
مهر ۲۰, ۱۳۹۸

پلی یورتان (PU) نام عمومی بسیارهایی است که دارای پیوند یورتانی می‌باشند. پیوند یورتانی از طریق واکنش افزایشی بین یک گروه ایزوسیانات و یک ترکیب دارای هیدروژن فعال مثل گروه هیدروکسیل تشکیل شده است. گروه‌های ایزوسیانات به شدت واکنش پذیر بوده و به همین علت پیشرفت واکنش آن‌ها نیاز به افزایش دما ندارد واکنش در دمای محیط صورت می‌گیرد.

پلی یورتان در اشکال مختلف مانند:

فوم، فیلم، الاستومرها، پودرها، مایعات و امولوسیون ها قابل تولید هستند.

 

رزین پلی یورتان چیست ؟

یک ماده تک جزئی با ویسکوزیته پایین از جنس پلی یورتان مایع ماده ایزولاسیون و محافظت کننده در برابر آب است که یک غشاء بسیار الاستیک درنتیجه عمل آمدن با رطوبت به وجود می‌آورد.

 

مقاومت رزین پلی یورتان

مقاومت پلی یورتان ها در برابر سایش ضربه و ترک خوردگی بسیار خوب است، از جمله ویژگی‌های آن‌ها پخت سریع و کامل در دمای محیط است.

پلی یورتان های آلیفاتیک از انواع آروماتیک گران‌تر هستند. به همین خاطر انواع آروماتیک و نمونه‌های اپوکسی دار در آستری‌ها، رنگ‌های پایه و پوشش‌های رابط بکار می‌روند. در حالی که آلیفاتیک ها ویژه پوشش نهایی هستند.

استفاده از پوشش‌های محافظ برای جلوگیری از پدیده خوردگی در ساختارهای فولادی که آستر و پوشش پایه آن‌ها از نوع سامان‌های اپوکسی دار است، نمونه‌ای از کاربردهای مهم پلی یورتان ها محسوب می‌شوند.

مورد دیگر، سامانه‌های پوشش دهنده کف است که در آن‌ها نیز انواع پوشش‌های پایه را می‌توان بکار برد، گاهی پوشش نهائی از نوع یورتان برای لایه نهایی کف نیز کفایت می‌کند.

 

رزین پلی یورتان, رزین پلی اورتان تک جزئی, رزین پلی اورتان دو جزئی, کاربرد پلی یورتان, کاربرد پلی یورتان تک جزئی, کاربرد پلی یورتان دو جزئی, خرید رزین پلی یورتان, فروش رزین پلی یورتان, فروش پلی یورتان پایه آب, فروش رزین پلی یورتان پایه آب

 

رزین پلی یورتان تک جزئی

رزین پلی یورتان تک جزئی به شدت روی سطوح مختلف می‌چسبد و یک غشاء بسیار الاستیک و بادوام را به وجود می‌آورد.

نیازی به استفاده از حلال اضافی نیست، به دلیل اینکه مقدار بسیار جزئی حلال (XYLOL)  در آن وجود دارد.

این محصول شامل رزین خالص الاستومری آب گریز از جنس پلی یورتان و پر کننده معدنی خاص است.

این پر کننده‌ها محصولی با مقاومت شیمیایی، مقاومت در برابر UV، مقاومت مکانیکی و حرارتی بالایی می‌دهد.

رنگ‌های سفید و خاکستری ممکن است به‌طور کامل در اجراهای بیرونی استفاده شود.

 

رزین پلی یورتان دو جزئی

رزین پلی یورتان از جمله رزین‌های دو جزئی است که به همراه هاردنر در صنایع رنگ‌سازی به عنوان پایه رنگ استفاده می‌شود. این رزین بدون هیچ گونه حلالی مصرف می‌شود.

 رزین‌های قالب‌گیری و مدل‌سازی پلی اورتان با خواص برجسته مکانیکی و خاصیت انعطاف پذیری بسیار فوق‌العاده و عدم انقباض و جمع شدگی در حین فرآیند قالب‌گیری از قطعات، امکان ساخت قالب‌ها  و مادر قالب‌ها با حساسیت‌های بسیار بالا را فراهم می‌آورد.

کاهش قابل ملاحظه هزینه‌های ساخت قالب، افزایش سرعت و همچنین تنوع در دستیابی به خواص موردنظر در قالب‌ها و مدل‌ها و تولید قطعات با تیراژ پایین از خصوصیات برجسته رزین پلی یورتان در ساخت قالب‌ها، مدل‌ها و قطعات هست.

 

رزین پلی یورتان, رزین پلی اورتان تک جزئی, رزین پلی اورتان دو جزئی, کاربرد پلی یورتان, کاربرد پلی یورتان تک جزئی, کاربرد پلی یورتان دو جزئی, خرید رزین پلی یورتان, فروش رزین پلی یورتان, فروش پلی یورتان پایه آب, فروش رزین پلی یورتان پایه آب

 

کاربرد پلی یورتان دو جزئی

روکش پلی یورتان، دو جزئی و بر پایه رزین پلی یورتان هست که به دلیل مقاومت سایشی و مقاومت مکانیکی بالا و پایداری در برابر عوامل شیمیایی، جهت روکش نمودن سطوح بتنی، آسفالت و فلزی در مکان‌هایی که نیاز به مقاومت بالای مکانیکی کف وجود دارد، قابل استفاده است. خواص حاصل از این روکش مشابه روکش اپوکسی بوده با این تفاوت که این روکش در مقایسه باروکش اپوکسی پایداری بهتری در مقابل اشعه خورشید دارد.

قابل استفاده به عنوان کف‌پوش در مراکز بهداشتی و صنعتی و نظامی و همچنین سالن‌های ورزشی

 

پلی اورتان تک جزئی

رنگ پلی اورتان تک جزئی که با آن رنگ سرد نیز گفته می‌شود بر پایه رزین تهیه می‌شود.

این  پوشش کف لایه‌ای براق و صیقلی را بر روی کف ایجاد می‌نماید که مقاومت خوبی در برابر سایش، فرسایش، اشعه آفتاب (UV) و باران‌های اسیدی داشته از این رو مناسب برای استفاده در فضاهای باز نظیر پارکینگ‌های روباز و زمین‌های بازی و همچنین جهت خط کشی‌های خیابانی می‌باشند، فضاهایی که میزان اصطکاک و ضربه پذیری آن‌ها نسب به سایر مکان‌ها بیشتر است.

برای استفاده از رنگ‌های پلی اورتان سطح مورد نظر بایستی عاری از هرگونه آلودگی نظیر گرد و غبار و روغن باشد؛

بنابراین قبل از استفاده از رنگ پلی اورتان باید سطح مورد نظر از هرگونه آلودگی پاک گردد.

همچنین باید تمامی ترک‌ها، درزها و خوردگی را با آستری مناسب برطرف نمود تا سطحی یکدست جهت شروع کار ایجاد شود.

رنگ پلی اورتان تک جزئی ضخامت کمتری نسبت به رنگ دو جزئی دارد به همین سبب زمان خشک شدن آن‌ها کوتاه‌تر است و حتی در درجه حرارت پایین نیز سریع شکل و سخت می‌شود.

این کف‌پوش چسبندگی بسیار عالی داشته و به راحتی بر روی سطوحی نظیر فلزی و بتنی پوشش مناسبی را ایجاد می‌نماید.

برای اطلاعات تکمیلی محصول ” رزین اپوکسی شفاف” روی لینک زیر کلیک کنید : 

رزین اپوکسی و رزین روی چوب 

 

برای خرید رزین پلی اورتان تک جزئی، دوجزئی و کسب اطلاعات بیشتر  تماس بگیرید.