رنگ پنجره پی وی سی | رنگ مخصوص پنجره UPVC

افزایش سختی گچ, افزایش مقاومت گچ, افزودنی مکمل گچ, بالا بردن استحکام گچ, ساختن گچ ضد آب, قیمت گچ پلیمری, گچ ضد ترک, گچ ضد حریق, گچ ضد رطوبت پلیمری, گچ مقاوم, محصولات گچ, مخلوط گچ و سیمان
گچ ضد آب | افزودنی گچ ضد آب
آوریل 11, 2019
خرید رنگ ضد حریق چوب,خرید رنگ کند سوز چوب، رزین ضد حریق, رنگ ضد حریق اتاق سرور, رنگ ضد حریق چوب, رنگ ضد حریق چیست, رنگ نسوز برای چوب, مواد تشکیل دهنده پوشش ضد حریق
رنگ ضد حریق چوب | رنگ کند سوز چوب
آوریل 24, 2019

دسترسی سریع

همان‌طور که میدانید هر رنگی را نمی‌توان برای اجرا و تغییر رنگ پروفیل‌های پنجره و درب‌های پی وی سی استفاده کرد. لذا برای تغییر رنگ پنجره‌های UPVC که معمولاً قسمت خارجی (نمای ساختمان) که در شرایط جوی متفاوت و نور خورشید و باران‌های اسیدی در کلان شهرها؛ می‌بایست از رنگی استفاده کرد که در مقاومت طولانی مدت را داشته باشد.

رنگ پنجره پی وی سی زبرا

رنگ مخصوص UPVC زبرا یکی از مقاوم‌ترین رنگ‌هایی می‌باشد که علاوه بر مقاومت در برابر شرایط جوی خارج از ساختمان دارای خاصیت مکانیکی بسیار عالی در برابر ساییدگی و خراش را نیز دارد.

معرفی رنگ UPVC ZEBRA

یکی از بهترین برند های با کیفیت با توجه به شرایط آب و هوایی ایران که هار فصل میباشد و در هر نقطه از ایران رنگ باید در شرایط مختلف مقاومت داشته باشد رنگ زبرا میتواند گزینه مناسبی باشد.

ماندگاری بالاتر:یکی از دلایل ماندگاری بالاتر به نسبت رنگ های پایه آب پی وی سی زبرا میتوان به ایجاد پیوند بسیار قوی و حل شدن در پروفیل با توجه به استونی بودن حلال آن اشاره کرد.

 

ضد خراش و سایش بودن: این ویژگی رنگ زبرا این توانایی را به شما میدهد که درصورت رنگ آمیزی پروفیل درب و پنجره UPVC در گارگاه به راحتی و بدون نیاز به کاور کردن پروفیل به محل نصب بارگیری و انتقال دهید.

 

تنوع رنگی مات و براق: رنگ های پی وی سی زبرا علاوه بر داشتن تنوع رنگی و رال کامپیوتری بالا دارای دو فام مات و براق نیز میباشند.

 

سهولت اجرا: شما میتوانید رنگ های زبرا در سه حالت پیستوله ، قلم و قلطک اجرا کنید . برای اجرا با قلم و قلطک نیاز به پرایمر H COATE میباشد.

اقتصادی بودن به نسبت رنگ های پایه آب در حین داشتن ماندگاری بالاتر و رنگ آمیزی متراژ بالاتر

رنگ درب و پنجره پی وی سی , رنگ پنجره پی وی سی , رنگ upvc , رنگ کردن پروفیل

معرفی پرایمر زیر سایزی (H-COATE)

رنگ های پی وی سی زبرا بدون نیاز به پرایمر اجرا میشوند . اما در صورت انتخاب روش اجرا به صورت قلم یا قلطک حتما قبل از اجرای رنگ باید از پرایمر زیرسازی یا همان H-COATE استفاده کنید.استفاده از پرایمر زیر سازی اجباری نیست.

استفاده از پرایمر زیرسازی باعث میشود که رد قلم و قلطک بر روی سطح صیقل پروفیل نماند و بعد از اجرای رنگ سطحی مسطح بدون مشاهده رد یا زمینه های قلم و قلطک باشید.

رنگ آمیزی پی وی سی

مرحله اول ( پاک سازی پروفیل ) :

برای رنگ آمیزی پروفیل درب و پنجره یو پی وی سی (UPVC) با رنگ زبرا می‌بایست در ابتدا سطح پروفیل را از هرگونه آلودگی و دوده‌های چرب  احتمالی  (برای پروفیل‌های کارکرده و نصب شده) پاک کرد. برای این کار می‌توانید از الکل‌های صنعتی یا تینر های فوری استفاده کنید.

رنگ پروفیل UPVC , رنگ درب و پنجره , رنگ پی وی سی , رنگ پروفیل یو پی وی سی

مرحله دوم ( آماده سازی رنگ زبرا ) :

برای اینکار بهتر است قبل از استفاده و آماده سازی رنگ از کارشناسان شرکت برای به دست آوردن بهترین نتیجه مشاوره دریافت کنید.

ابتدا از آلبوم رنگ کامپیوتری کد رنگ برای پروفیل درب یا پنجره UPVC خود را انتخاب کنید.

هاردنر رنگ مخصوص رنگ آمیزی پی وی سی را با بخش اصلی رنگ UPVC به خوبی و بدون نیاز به حلال بهم بزنید.

بعد از بهم زدن بخش A و B رنگ ZEBRA UPVC COLOR به مدت ۱۵ دقیقه اجازه دهید که در قوطی رنگ باقی بماند و از پیستوله کردن آن خودداری کنید.

با سایه پاش یا پیستوله ۰٫۳ یا ۰٫۵ بر روی پروفیل پی وی سی اجرا کنید.

تا ۲۴ ساعت از ریزش آب یا گردوغبار بر روی رنگ جلوگیری کنید.

از رنگ جدید بر روی پروفیل خود لذت ببرید!

سؤالات احتمالی درباره رنگ مخصوص پنجره  UPVC

رنگ یو پی وی سی زبرا چند جزئی هست؟ آیا نیاز به حلال دارد؟

رنگ مخصوص پروفیل UPVC دو جزئی می‌باشد و نیازی به حلال ندارد. برای کسب اطلاعات تخصصی با کارشناسان شرکت تماس بگیرید.

آیا رنگ پی وی سی زبرا را می‌توان در حال اجرا درب و پنجره یا پروفیل‌های نصب شده استفاده کرد؟

بله یکی از برتری رنگ‌های مخصوص یو پی وی سی زبرا خشک شدن سطحی بسیار سریع و کمتر از ۱۵ دقیقه‌ای می‌باشد که باعث می‌شود سطح رنگ در اتاق رنگ‌های نیمه ایزوله یا نصب شده در پروژه‌ها پوست پرتغالی یه دون‌های نشود.

رنگ پی وی سی زبرا به ازای هر لیتر رنگ چه مقدار سطحی را می‌تواند پوشش دهد؟

بستگی به وسیله اجرا و نوع پروفیل UPVC دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت تماس بگیرید.

آیا رنگ‌های مخصوص یو پی وی سی زبرا آلبوم رنگی یا تنوع رنگ دارند؟

بله رنگ‌های پی وی سی زبرا دارای کالی ته رنگ کامپیوتری می‌باشند. برای دریافت کاتالوگ و کالی ته رنگ‌ها با شرکت تماس بگیرید.

اگر قبلاً رنگ برای پروفیل‌های پی وی سی استفاده کرده‌اید و پوسته شده‌اند یا رنگ پریده شده‌اند قبل از استفاده رنگ پی وی سی زبرا حتماً باید پروفیل را از رنگ زیر کار را پاک سازی کنید و سپس رنگ زبرا را به عنوان پوشش نهایی استفاده کنید.

رنگ پروفیل زبرا, رنگ یو پی وی سی , رنگ کردن درب و پنجره پی وی سی

چرا فقط از رنگ مخصوص پی وی سی میتوان استفاده کرد ؟

پی وی سی یک کامپوزیت ترکیب شیمیایی دارد که در حین داشتن استقامت در برابر خمش و تنش مکانیکی دارای کمترین میزان انبساط و انقباض در شرایط آب و هوایی مختلف را داشته باشد.

برای این موضوع در ساخت مواد اولیه پروفیل پی وی سی از مواد افزودنی استفاده میشود که مانع چسبیدن رنگ های روغنی و فوری و اتومبیلی و … به بدنه پروفیل میشود.
در نتیجه برای رنگ آمیزی پوششی به بدنه پروفیل حتما باید از جنس و ترکیب شیمیایی خود پی وی سی باشد که ماندگاری طولانی مدت داشته باشد در غیر این صورت بعد ازگذشت کمتر از یک سال رنگ بر روی سطح پروفیل پوسته میشود.

تفاوت رنگ پروفیل زبرا با سایر رنگ های UPVC چیست ؟

تفاوت اصلی رنگ های پی وی سی زبرا در نوع پیوند رنگ با سطح پی وی سی میباشد ، رنگ های دو جزئی UPVC ZEBRA از نوع پایه اب نمیباشند و حلال آن پایه استونی میباشد این ویژگی باعث میشود که هنگام رنگ آمیزی و خشک شدن رنگ بر روی سطح پروفیل رنگ با آب کردن PVC باند بسیار پایدار و محکمی را تشکیل دهد و در برابر ضربه و خراش بسیار مقاوم باشد.

مقاومت رنگ پی وی سی زبرا در برابر نور خورشید ؟

رنگ های پی وی سی زبرا دارای تنوع رنگی زیادی هستند و شما با توجه به نوع پروژه و داخلی و خارجی بودن رنگ های پروفیل میتوانید انتخاب کنید.

در انتخاب کد رنگ های زبرا به چه نکاتی توجه کنیم ؟

یکی از نکاتی که در انتخاب رنگ پروفیل باید به آن دقت داشت معماری ساختمان یا نمای ساختمان میباشد و نکته بعدی شرایط آب و هوایی و محیطی سازه میباشد مثلا در کلان شهر ها با توجه به میزان دوده و گرد و غبار های هوا پیشنهاد میشود از فام های مات برای رنگ آمیزی استفاده کنید چرا که در صورت کثیف شدن پروفیل ، دیده نمیشوند.

برای رنگ آمیزی پروفیل از نیمه داخلی ساختمان پیشنهاد میشود از فام های براق و مولتی کالر استفاده کنید.


 

سوالات متداول رنگ آمیزی

پایه رنگ UPVC ZEBRA متیل استات (Methyl acetate) میباشد . 

خانواده استات یک نوع حلال صنعتی میباشد که با ذوب کردن پی وی سی باعث جذب رنگ به پروفیل میشود و این موضوع باعث ماندگاری بالای رنگ میشود.

قبل از استفاده و رنگ آمیزی میبایست سطح پروفیل را از هرگونه چربی و روغن تمیز کنید. برای این کار میتوانید از دستمال تینر فوری یا الکل صنعتی استفاده کنید.

بخش A یا (PART A) را به نسبت نوشته شده بر روی قوطی رنگ با بخش B یا (PART B) به خوبی میکس کنید و به مدت ۱۰ -۱۵ دقیقه زمان دهید تا گاز های ناشی از فعل و انفعال شیمیایی از رنگ خارج شود. این کار باعث میشود که بعد از رنگ آمیزی رنگ سطح پروفیل خروج گاز نداشته باشد.

 

وسیله ی رنگ آمیزی پروفیل بستگی به نوع فام انتخابی شما دارد . یعنی در صورت انتخاب فام های مات شما میتوانید از قلم یا حتی غلطک برای رنگ آمیزی استفاده کنید. زیرا بعد از خشک شدن رنگ و مات شدن آن بازتاب نور ندارد و این باعث میشود رد رنگ آمیزی دیده نشود.

شما میتوانید با پیستوله یا اسپری کردن هر دو فام مات یا براق را انتخاب کنید .

برای استفاده از پیستوله میبایست نمره پیستوله با توجه به حجم کار ، محیط اجرا و نوع فام به درستی انتخاب شود. برای کارگاه های که فضای اجرای رنگ آزاد دارند نمره ۱٫۳ تا ۱٫۸ پیشنهاد میشود و برای پروژه هایی که پروفیل درب و پنجره آنها نصب شده است پیستوله ۰٫۳ تا ۰٫۸ پیشنهاد میشود.

بدیهی است که هر اندازه نمره ی پیستوله پایین تر باشد پرتی رنگ کمتر و کیفیت اجرا بیشتر میشود.