آموزش رنگ آمیزی با اسپری کروم استیل شیلدر

مراحل رنگ کاری کروم استیل
مشاهده همه فیلم های رنگ کروم شیلدر

رنگ کروم یکی از محبوب ترین و به روز ترین رنگ های مورد استفاده در درکوراسیون و طراحی های صنعتی میباشد . به این منظور در این مقاله میخواهیم یکی از محصولات جرمن 3D را معرفی کنیم.

رنگ کروم 

رنگ کروم یا کروم کاری یکی از تخصصی ترین رنگ های صنعتی محسوب میشود که تنها برند ها و شرکت های معتبری در دنیا توانسته اند بدون آبکاری صنعتی به طرح کروم یا افکت کروم برسند.

رنگ کروم افکت آینه

رنگ افکت آینه ای همان اسپری یا رنگ طرح آینه میباشد که حاوی ذرات نقره یا الومینیوم است . قطعا در بعضی از برند ها از آلومینیوم استفاده میشود که بعد از رنگ آمیزی طرحی مانند رنگ نقره ای ایجاد میکند که به هیچ عنوان بازتاب نور ندارد.

در محصولات جرمن 3D نقره به روش الکترولیز از ترکیب نیترات نقره جدا شده و بعد از پاشش سطح کار به صورت یکنواخت بازتاب میکند و سطح آینه ای یا طرح آینه را بر روی سطح ایجاد میکند.

کروم پودری با رنگ کروم چه فرقی میکند ؟

هر دو مدل پودری و رنگ برند جرمن 3D یک کیفیت را دارند اما بستگی به نوع قطعه شما میبایست انتخاب کنید که برای سطح قطعه شما کجام روش کیفیت بهتری را دارد.

مدل پودری کروم :

در این روش کروم کاری به صورت پودر انجام میشود و پودر توسط یک پد یا پولیش بر روی قطعه اعمال میشود. در این روش سطح کار به صورت سه بعدی کروم کاری میشود . برای اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه اجرا میتوانید از فیلم های اجرایی موجود در سایت استفاده کنید.

مدل رنگ کروم :

در این روش رنگ کروم به صورت یکنواخت با رزین مخصوص آنتی اکسید و سایر حلال ها به صورت آماده قابل استفاده است . این روش به نام های مختلفی مانند آبکاری سه بعدی ، رنگ افکت آینه یا اسپری طرح آینه در بازار بین الملل شناخته میشود.

فیلم تست و آموزش رنگ کروم شیلدر

روش درست کروم کاری

قطعا اول از هر کاری در کروم کاری باید زیر سازی مسطح و یکنواختی داشته باشید قبل از اجرای کروم مرحله اول به نام پرایمر یا زیر سازی نقش مسطح کردن کار یا صیقل کردن کار را دارد.

پرایمر زیر سازی

دقت کنید اگر زیر ترین ذرات نانو نقره نیز بر روی سطح که دارای پستی بلندی های زیر باشد ( به اصطلاح پوست پرتغالی ) باعث مات کردن سطح کروم میشود در نتیجه باعث میشود سطح کروم به صورت مات جلوه کند.

کروم استیل با بازتاب آینه ای

این مرحله به تنهایی در روش جرمن 3d به یک مرحله تبدیل شده است و دقت کنید که میبایست تنها بر روی پرایمر مخصوص جرمن 3d مایع نقره اضافه شود در غیر این صورت ذرات نقره به زیر سازی پیوند نمیدهند و به راحتی پاک میشوند.

میزان ماندگاری رنگ کروم چقدر است 

قطعا میزان ماندگاری رنگ کروم بر روی انواع سطوح بستگی به نوع کاربری آن دارد برای مثلا:

رنگ کروم برای رینگ ماشین 

رینگ ماشین به دلیل گرم شدن و مجاور بودن با برف و بارون و حتی در ماشین های آفرود سایش بسیار زیادی با شن و ماسه دارند بعد از کروم کاری حتما باید از تاپ کوت یا پوشش نهایی استفاده شود . برای این پوشش حداقل ماندگاری 2 سال با شرایط نگهداری نا مساعد پیش بینی میشود.

رنگ کروم برای جلو پنجره

جلو پنجره کاملا شبیه رینگ ماشین میباشد و همه شرایط شستشو و شرایط مختلف رانندگی و سایش با شن و آلاینده های هوا را دارد به همین دلیل حتما از پوشش نهایی برای افزایش ماندگاری استفاده کنید.

ترمیم کاسه چراغ

کاسه چراغ با توجه به اینکه حداقل برخورد آب و رطوبت به سطح کروم را دارد نیازی به استفاده از پوشش نهایی نیست و تنها با یک مرحله میتوان به بازتاب کروم رسید . حداقل ماندگاری تا زمانی که مجدد نیاز به ترمیم پیدا کند را پیشبینی میشود.

لازم به ذکر است که رنگ کروم جرمن 3D به راحتی تحمل دمای بالای هدلایت و زنون چراغ ها را دارد.

ترمیم رنگ کروم

دقت کنید که هر رنگی برای لکه گیری نیاز به درست کردن کد رنگ را دارد ! یعنی در صورتی که شما تنها قسمتی از سطح کروم شده صنعتی یا قدیمی را برای ترمیم در نظر دارید ، قسمت کروم شده جدید با قدیمی کاملا دو رنگ میشود برای این منظورم پیشنهاد میکنیم کل کار را رنگ آمیزی کنید.

فیلم تست و آموزش اسپری کروم