آموزش رنگ آمیزی با اسپری کروم استیل شیلدر

مراحل رنگ کاری کروم استیل

آماده سازی سطح قبل از اجرای رنگ کروم

ریز سازی ۸۰ درصد رنگ آمیزی کروم استیل را شامل میشود. دقت کنید که هرچقدر زیر سازی رنگ مسطح تر باشد شما سطح یکنواخت تر و درنتیجه بازتاب یکنواخت تر و همچنین سطح آینه ای بیشتری را خواهید داشت. برای استفاده از پرایمر سیاه (BLACK PRIMER ) میبایست قبل از استفاده به خوبی قوطی را تکان دهید تا آیروژل های رنگ پرایمر و رزین آن به خوبی ترکیب شوند. وظیفه ی آیروژل ایجاد سطح آبدوست میباشد که ذرات نقره در مرحله دوم به سطح پیوند دهند.

مرحله اول

خشک شدن پرایمر و آماده شدن سطح کروم

همانطور که گفته شد زیر سازی شامل ۸۰ درصد از مراحل کروم کاری در این روش است . دقت کنید تعداد دفعات رنگ آمیزی بستگی به میزان مسطح بودن سطح کاری شما دارد. برای رسیدن به سطح صیقل مورد نظر ممکن است دو تا سه مرحله از پرایمر استفاده کنید. فاصله ی زمانی برای اسپری کردن مراحل میبایست ۱۵ دقیقه باشد که سطح دو نم خشک ( نیمه خشک شود ) شود که لایه رنگ آمیزی جدید به لایه ی قبل پیوند دهد.

مرحله اول

اسپری کردن کروم استیل شیلدر

۲۰ درصد پایانی کروم کاری استیل شیلدر استفاده درست با پاشش یکنواخت و منظم در دو مرحله میباشد. مرحله اول کروم کاری: قبل از پاشش اسپری کروم شیلدر را به خوبی برای ۵ دقیقه تکان دهید که پودر های نقره به صورت یکنواخت همگن شوند . سپس گردی از اسپری را بر روی سطح کار پاشش کنید. در این مرحله سطح کار کدر میشود. بعد از گذشت ۱۵ دقیقه در مرحله دوم کروم کاری به صورت یکنواخت گرد نقره را بر روی سطح پاشش کنید ( مرحله ی پر کردن )

مرحله دوم

دو نکته فیلم زیر:

۱٫زاویه ی فیلم برداری را در بدترین حالت بازتاب نور قرار دادیم که سطح پوست پرتغالی ( نا مسطح )  پرایمر مشخص باشد ( بدترین حالت ممکن ).

۲٫برای صرفه جویی در وقت از سشوار صنعتی برای خشک شدن لایه پاشیده شده در مرحله اول و دوم کروم کاری استفاده کردیم.

نتیجه نهایی قالپاق
تفاوت جرمن ۳D و اسپری شیلدر

پودر جرمن ۳D چیست ؟

زمانی که نقره ۹۹ درصد به اسید نیتریک اضافه میشود واکنشی گرماده ایجاد میشود که نتیجه ی آن ایجاد نمک نیترات نقره است . نیترات نقره در آبکاری صنعتی و مصارف مختلفی قابل استفاده است.

از نیترات نقره ۷۵ درصد ( میانگین درصد ایده آل ) به روش الکترولیز نقره ترکیب جدا میشود که این پودر در ابعاد نانو در سرند های مختلف دسته بندی و آسیاب میشوند. با توجه به استفاده های مختلف از پودر بدست آمده و امکان رنگ آمیزی کروم در روش های مختلف به آن ۳D گفته میشود.

تفاوت اسپری شیلدر و جرمن ۳D 

اسپری های شیلدر یکی از فراورده های پودر های جرمن ۳D میباشند. این اسپری ها حاوی ذرات نقره بود و بعد از اعمال بر روی ژل کوت یا همان آیروژل مشکی یا پرایمر بلک Black Primer به صورت منظم نور را بازتاب میکنند. 

درنتیجه سطح آینه ای تری نسبت به سایر اسپری ها یا روش های غیر صنعتی دیگر دارد. برای اطلاعات بیشتر درباره ی ” پودر جرمن ۳D ” کلیک کنید.