آموزش رزین اپوکسی چوب رزین اپوکسی شفاف CCR

رزین اپوکسی شفاف و بدون رنگ CCR معرفی + نحوه استفاده

رزین اپوکسی چیست 

رزین اپوکسی یکی از پر کاربرد ترین خانواده رزین های در خانواده بزرگ رزین های شیمیایی میباشد که کاربرد های مختلفی دارد از جمله مهم ترین و گسترده ترین آنها ، رزین اپوکسی میباشد.

رزین اپوکسی با توجه به میزان ضخامت و شفاف بودن و میزان سختی آن دسته بندی های مختلفی دارد.

رزین اپوکسی CCR چیست 

رزین اپوکسی CCR مخصوص قالب گیری و رزین ریزی حجمی میباشد که بیشتر برای قالب گیری حجمی میز یا هنر های دستی چوب استفاده میشود.

رزین شفاف و بی رنگ چوب CCR ، کاملا شفاف بوده و نیازی به پولیش کاری و سمباده کشی ندارد.

انواع هاردنر رزین اپوکسی 

 

  • هاردنر CSH

CSH مخفف Clear Slow Hardender می باشد که بخش B رزین اپوکسی را شامل می شود همانطور که مشخص است این هاردنر کند خشک شو می باشد و به مصرف کننده رزین CCR این اجازه را میدهند

که بتواند بعد از بهم زدن با هاردنر برای مدت بیشتر در ظرف نگه دارد و بتوان به راحتی رزین را در قالب یا بر روی سطح جابجا کند.

  • هاردنر CFH

CFH مخفف Clear Fast Hardender می باشد که بخش B رزین اپوکسی را شامل می شود همانطور که مشخص است این هاردنر سریع خشک شو می باشد و به مصرف کننده رزین CCR این اجازه را میدهند

که بتواند در مدت کوتاهی و به صورت یکجا و بدون نیاز به حباب گیری و استفاده از حرارت حجم زیادی از رزین را در قالب یا طراح مد نظر بریزد و در مدت بسیار کوتاهی خشک و کاملا سفت شود.

قالب گیری اپوکسی برای میز 

بهترین قالب گیری برای رزین ریزی اپوکسی ، قالب گیری سیلیکون میباشد . البته این نکته قابل توجه است که بهترین قالب گیری استفاده از سیلیکونی میباشد که دارای ویژگی های زیر باشد:

  • بخش A سیلیکون روغن سیلیکون نداشته باشد.
  • بخش B سیلیکون کربنات و ناخالصی نداشته باشد.

رزین های CCR اپوکسی نیازی به